Szili Katalin pártja máshogy csinálná az ingatlanárveréseket
Az ingatlanok árverésének humánusabbá tételét kezdeményezi törvénymódosító javaslatában Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke, független országgyűlési képviselő.
Az ingatlanok árverésének humánusabbá tételét kezdeményezi törvénymódosító javaslatában Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke, független országgyűlési képviselő.
Szili Katalin független országgyűlési képviselő azt kezdeményezi, hogy a pártok finanszírozását kizárólag a személyi jövedelamadó további egy százalékának felajánlásából biztosítsák.
Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke úgy gondolja, a kormány újabb megszorításai nem kezelik, hanem súlyosbítják az ország gazdasági-társadalmi betegségét.
Nem akar pártkatonát az MSZP az államfői posztra, ezzel is indokolja, miért ne legyen Áder János vagy Kövér László a köztársaság elnöke. Csakhogy az ellenzéki párt - amikor még kormányon volt - nem irtózott ennyire a pártkatonáktól az államfői pozíció kapcsán. De vajon mit gondolnak erről most? Erre voltunk kíváncsiak. Videó.
Határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek az MSZP, rögzítve azokat a kritériumokat, amelyeket elvárásként fogalmaznak meg az új államfővel, illetve a tisztségre jelöltekkel szemben.
Szili Katalin, a Szociális Unió elnökeként azt javasolja, hogy a jövőben közvetlenül a választópolgárok választhassák meg a köztársasági elnököt. Szerinte hosszú távon csak így biztosítható ugyanis a tisztség méltóságának visszaállítása.
Szili Katalin országgyűlési képviselő, a Szociális Unió elnöke üdvözli az új országgyűlési törvény megalkotásának szándékát, de szerinte a kormány tervezete a magyar pártrendszer további bebetonozása érdekében "sárba tiporja" a mandátumszabadság elvét – olvasható az ellenzéki politikus csütörtöki közleményében.
Szili Katalin, Ivády Gábor és Molnár Oszkár független országgyűlési képviselő pénteken közös közleményben tudatta, hogy nem értenek egyet azokkal, akik "karácsony előestéjén a munkát ellehetetlenítő és az ország hírét rontó káros politizálást" folytatnak.
Szili Katalin független parlamenti képviselő törvénymódosító javaslatot nyújtott be a parlamentnek, annak érdekében, hogy a mostani 6 százalék helyett a devizahitelesek szerinte körülbelül 30 százalékának legyen lehetősége a végtörlesztésre.
A Szociális Unió kezdeményezi, hogy a kormány - a hazai bankok bevonásával - hozza létre a Nép Bankot, amely bank működésének elsődleges célja a devizahitelek végtörlesztéséhez szükséges forint források biztosítása kamattámogatott hitelezés formájában.
Az emberekkel való kapcsolattartásnak és a társadalmi párbeszédnek a lehető legközvetlenebbnek kell lennie Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke szerint, ezt elősegítendő "nemzeti panaszfalat" állított fel szervezetük szombaton Püspökladányban.
Az őszödi beszéd lehetséges kiszivárogtatójaként éppúgy szóba kerültek a Gyurcsány Ferenc bukására játszó szocialista politikusok, mint maga az akkori kormányfő is. Azt se tudni azonban, hogy a kiszivárogtatótól közvetlenül jutottak-e el a felvételek a sajtóhoz vagy pedig a Fideszen keresztül. Sorra vesszük, ki és miért lehet gyanús az ügyben.
Gyurcsány Ferenc érdeke is az, hogy független bíróság tisztázza őt a Sukoró-ügyben – egyebek mellett ezzel indokolta Szili Katalin volt MSZP-s képviselő az Indexnek azt, miért szavazta meg hétfőn ő is Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztését.
Bányász Róbert 27 éves vállalkozót indítja a Szociális Unió a püspökladányi időközi országgyűlésiképviselő-választáson; a jelölt több mint ezer ajánlószelvényét a pártok közül elsőként az unió adta le a helyi választási irodában - jelentette be Szili Katalin pártelnök hétfőn, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.
Egészséges gazdaságot nem lehet beteg társadalomra építeni, és fordítva is igaz, egészséges gazdaságnak nem lehet ára egy beteg társadalom – mondta a Kossuth Rádió hétfő reggeli műsorában Szili Katalin. A Szociális Unió elnöke szerint állami segítségre van szükség, azzal együtt is, hogy felül kell vizsgálni a banki szerződéseket.
Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke szerint kizárólag a társadalmi kétharmad véleményének meghallgatásával, a demokratikus intézményrendszer erősítésével lehet elvégezni a Magyarország számára szükséges nagy társadalmi átalakításokat.
Noha a Kossuth tér átépítését az Országgyűlés ma nagy többséggel megszavazta, a beruházás részleteiről semmit sem tudni. Az ország „főterének” megújítására várhatóan új terveket készítenek, pedig 2007-ben már lezajlott egy építészeti tervpályázat, amelynek az eredményével akkor mindenki elégedett volt.
Az ország helyzetének romlásáért és a Fidesz–KDNP kétharmados többségéért is a gyurcsányi politika a felelős Szili Katalin szerint. A volt házelnök, volt MSZP-politikus, jelenleg független országgyűlési képviselő és az új politikai formáció, a Szociális Unió elnöke a Magyar Hírlap szombati számában ugyanakkor hangsúlyozta, szerinte az Orbán-kormány kiérleltebb döntésekre juthatna, ha lényegesen elegánsabb társadalmi párbeszédet folytatna.
Szili Katalin független országgyűlési képviselő szerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök az őszödi beszéd kiszivárogtatása kapcsán most akkor járt volna el korrekten, ha Orbán Viktor kormányfőhöz fordul, kérve, hozzák nyilvánosságra a nemzetbiztonsági szolgálatok vizsgálatának eredményét, oldják fel annak titkosságát.
Igen: kérjetek bocsánatot tőlünk: bal- és jobboldaliaktól, liberálisoktól és konzervatívoktól, és húzzatok el! Előzőleg még adjátok át listás parlamenti helyeteket a nem túl nagyszámú, még nem kompromittálódott, ifjabb szocialista párti társaitoknak, és húzzatok el! Szentirmay László véleménye.